Rychlý kontakt
724 880 205

AKTUALITY

24.11.2017

Ložnice ve vintage stylu

Přemýšlíte, jak skloubit moderní prvky s nestárnoucí klasikou? Zařiďte si ložnici ve vintage stylu, který v sobě kombinuje retro s modernou, a vdechněte jí tak atmosféru dávných časů, kouzlo romantiky, útulnost a zabydlenost zároveň. Inspirovat se nechte obdobím mezi 20. - 60. léty minulého století.

 

Dominanta interiéru

Dominantou každé ložnice je pochopitelně postel – a nejinak je tomu i v případě vintage interiéru. Lůžko by mělo být nejen dostatečně výrazné, důstojné a pompézní, aby upoutalo na první pohled, ale především bytelné, prostorné a pohodlné. Ideální volbou je dřevo, s postelí z masivu ve světlé barvě nemůžete šlápnout vedle, skvěle totiž koresponduje s celým tímto stylem. Pokud si však potrpíte spíše na čalouněné postele, pak vybírejte ty s výrazným, elegantně prošívaným vysokým čelem. Aby vám lůžko poskytlo zdravý odpočinek, nezapomeňte investovat do kvalitní matrace, třeba té zdravotní.

postel
 

Dekorujte

Podstatnou úlohu sehrává také povlečení, které by mělo být vyrobeno z kvalitních materiálů. Co se týká barevnosti, pak vězte, že ve vintage interiéru skvěle fungují světlé pastelové tóny, případně jemné vzory. Lůžko můžete „vyšperkovat“ také pleteným přehozem a množstvím malých polštářků. Ty však využijte výhradně jako dekoraci, pod hlavu si ale pořiďte kvalitní zdravotní polštář, který vás ochrání před bolestí šíje a poskytne maximální úlevu celé krční páteři.

 

Dotvořte atmosféru

K dotvoření atmosféry použijte tapety, které dovnitř krásně vnesou kouzlo časů dávno minulých. Nabídka dobových dekorů je nepřeberná, velké oblibě se těší pastelové tóny, které vypadají jako by vybledly časem, uplatnění nachází také jemné vzorky či patina, která interiéru dodává celkový nostalgický nádech. Stěnám ale sluší také tapety s drobnými květinovými a přírodními motivy.

dekorace do ložnice
 

Myslete na drobnosti

Snažte se o eleganci a myslete i na drobnosti. V ložnici se bude krásně vyjímat teplý chlupatý koberec, který zahřeje nejen celou místnost, ale také vaše chodidla. K zútulnění přispějí také záclony, závěsy a různé dekorativní prvky, které najdete třeba na půdě u vaší babičky. Se zakomponováním takových věcí se vám jistě podaří vykouzlit stylovou koncepci, ve které se skloubí praktičnost, design, retro i moderna. Tak, zařiďte si ložnici ve vintage stylu a uvidíte, že se tato místnost stane rázem tou nejoblíbenější v celém vašem domě!


nejnovějších 5 | všechny | zpět na úvod

Provozovatel
Doprava
  • doprava tapet PPL

  • doprava tapet Českou poštou

  • doprava tapet zásilkovna

  • přeprava skla a keramicky geis

Platba
  • platba na dobírku

  • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

  • platba bankovním převodem

  • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty