Rychlý kontakt
724 880 205

Návod na montáž skleněné zástěny

NÁVOD NA MONTÁŽ SKLA ZA KUCHYŇSKOU LINKU

 

Fotosklo DIMEX Hory Fotosklo DIMEX Ametyst Skleněná zástěna DIMEX Barevný Kouř  

Montáž skla za kuchyňskou linku vypadá sice komplikovaně, po přečtení tohoto návodu, zjistíte, že na tom nic složitého není. Navíc výsledek bude stát za to!

Hledáte-li exkluzivní zboží, naše fotosklo či skleněné zástěny značky DIMEX jsou pro vás to pravé. Jejich moderní a přitom elegantní vzhled dodají vašemu interiéru luxusní vzhled. Fotoskla jsou vhodné nejen za kuchyňskou linku, ale i jako dveře, ochranná deska na stůl nebo například jako dekorace. 

Skleněná zástěna DIMEX

Popis výrobku

Skleněná zástěna je vyráběna z 6 mm silného tvrzené skla, které se vyrábí z běžného skla, které se ve vypalovací peci zahřeje na teplotu 620 °C a následně se prudce zchladí. Tímto dojde k mimořádnému navýšení pevnosti až na desetinásobek původní hodnoty. Pro zvýraznění tiskových barev používáme pouze extra čiré sklo, které věrně odráží Vámi zvolený barevný motiv.

Hmotnost fotoskla činí 15 kg/m2.

 

Čiré kalené sklo DIMEX Potisk kaleného skla DIMEX
Ukázka čirého kaleného skla Vzorek tvrzeného skla s potiskem

   Rozměry skleněné stěny - fotoskla

    Maximální rozměr 1 kusu fotoskla činí 2 500 mm x 1 200 mm. Rádi pro vás vyrobíme i skleněnou zástněu s většími rozměry, v tom případě by ale bylo nunté zástěnu vyrobit ze 2 částí.

 

Způsob tisku

Na digitální velkoformátové tiskárně DURST pomocí UV inkoustů naneseme Vámi vybraný motiv přímo na zadní stranu skla. Tisk je současně ochráněn dvojitým přetiskem bílou barvou, aby se zamezilo prosvítání různobarevného podkladu. Pro další zvýšení odolnosti zadní strany tisku je použit ochranný bezbarvý lak.

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Sklo je možné vrtat a řezat pouze před vytvrzením ve vypalovací peci. Proto všechny budoucí požadované otvory pro sklo musí být předem zaměřeny v nákresu ve Vámi vyplněném formuláři. Vytvrzené a potištěné sklo již není možné jakkoli mechanicky upravovat.

 

Zaměření plochy

Změřte na více místech délku a výšku plochy, na kterou budete sklo instalovat. Vyberte ten nejmenší rozměr a odečtěte 4 mm z délky a 4 mm z výšky. Výsledkem bude rozměr, který zapíšete do objednávkového formuláře nebo na email: eshop@edimex.cz. Pokud budete potřebovat do skla udělat výřezy, pečlivě zaměřte jejich velikost a vzdálenosti od okrajů. Výsledky opět zaznamenejte do nákresu.

 
  Poznámka: Uvedená cena je včetně všech výřezů, otvorů a dalšího opracování.
 

 

Příprava podkladu

 • v případě lepení polymerickým lepidlem

Podklad, na který instalujeme skleněnou tabuli, musí být rovný, pevný, zbavený všech nečistot a mastnoty. Toho dosáhneme odstraněním starých nánosů barev, malby či tapet. Pro zpevnění a sjednocení podkladu použijeme hloubkovou penetraci.

 • v případě uchycení pomocí hmoždinek a distančních šroubů

Požadovaná je pouze dostatečná pevnost podkladu. Průměr otvorů ve skle pro uchycení musí být o 2 mm větší než je průměr šroubů. Vhodné šrouby naleznete např. na: http://www.shop.activity.cz/distancni-sroub-fixxo-steel

 

Způsob upevnění

 • v případě lepení polymerickým lepidlem

Na několika místech nalepíme na zadní stranu skla oboustrannou lepicí pásku a posléze naneseme polymerické lepidlo (např. Mamut). Sklo přiložíme na stěnu takovým způsobem, abychom měli po obvodu přibližně 2 mm širokou spáru. Tento vzniklý prostor vyplníme pružným tmelem (barvu zvolte podle Vašeho výběru). 

 • v případě uchycení pomocí hmoždinek a šroubů

Zaměříme budoucí otvory a do stěny vyvrtáme díry pro hmoždinky. Do připravených otvorů zasuneme hmoždinky, následně přiložíme sklo a opatrně přitáhneme šrouby. 

 

 

 

Dokončení

Pro spárování použijte čiré nebo barevné silikonové těsnění (dle Vašeho výběru).

 

Údržba

Skleněné stěny lze čistit textilií a mýdlovým roztokem.

 

 

Provozovatel
Doprava
 • doprava tapet PPL

 • doprava tapet Českou poštou

 • doprava tapet zásilkovna

 • přeprava skla a keramicky geis

Platba
 • platba na dobírku

 • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

 • platba bankovním převodem

 • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty