Rychlý kontakt
724 880 205
Filtrovat dle
Vynulovat filtr

Návod na montáž skleněné zástěny

Návod na montáž skla za kuchyňskou linku

Montáž skla za kuchyňskou linku vypadá sice komplikovaně, po přečtení tohoto návodu, ale zjistíte, že na tom nic složitého není. Navíc výsledek bude stát za to!

 

Popis výrobku

Skleněná zástěna je vyráběna z 6 mm silného tvrzené skla, které se vyrábí z běžného skla, které se ve vypalovací peci zahřeje na teplotu 620 °C a následně se prudce zchladí. Tímto dojde k mimořádnému navýšení pevnosti až na desetinásobek původní hodnoty. Pro zvýraznění tiskových barev používáme pouze extra čiré sklo, které věrně odráží Vámi zvolený barevný motiv.

 

Způsob tisku

Na digitální velkoformátové tiskárně pomocí UV inkoustů naneseme Vámi vybraný motiv na zadní stranu skla. Tisk je současně ochráněn dvojitým přetiskem bílou barvou, aby se zamezilo prosvítání různobarevného podkladu. Pro další zvýšení odolnosti zadní strany tisku je použit bezbarvý lak.

 

Zaměření plochy

Změřte na více místech délku a výšku plochy, na kterou budete sklo instalovat. Vyberte ten nejmenší rozměr a odečtěte 4 mm z délky a 4 mm z výšky. Výsledkem bude rozměr, který zapíšete do objednávkového formuláře nebo na email: eshop@edimex.cz. Pokud budete potřebovat do skla udělat výřezy, pečlivě zaměřte jejich velikost a vzdálenosti od okrajů. Výsledky opět zaznamenejte do nákresu.

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Sklo je možné vrtat a řezat pouze před vytvrzením ve vypalovací peci. Proto všechny budoucí požadované otvory pro sklo musí být předem zaměřeny v nákresu ve Vámi vyplněném formuláři. Vytvrzené a potištěné sklo již není možné jakkoli mechanicky upravovat.

Příprava podkladu

 • v případě lepení polymerickým lepidlem

Podklad, na který instalujeme skleněnou tabuli, musí být rovný, pevný, zbavený všech nečistot a mastnoty. Toho dosáhneme odstraněním starých nánosů barev, malby či tapet. Pro zpevnění a sjednocení podkladu použijeme hloubkovou penetraci.

 • v případě uchycení pomocí hmoždinek a distančních šroubů

Požadovaná je pouze dostatečná pevnost podkladu. Průměr otvorů ve skle pro uchycení musí být o 2 mm větší než je průměr šroubů. Vhodné šrouby naleznete např. na: http://www.shop.activity.cz/distancni-sroub-fixxo-steel

 

 

Způsob upevnění

 • v případě lepení polymerickým lepidlem

Na několika místech nalepíme na zadní stranu skla oboustrannou lepicí pásku a posléze naneseme polymerické lepidlo (např. Mamut). Sklo přiložíme na stěnu takovým způsobem, abychom měli po obvodu přibližně 2 mm širokou spáru. Tento vzniklý prostor vyplníme pružným tmelem (barvu zvolte podle Vašeho výběru). 

 • v případě uchycení pomocí hmoždinek a šroubů

Zaměříme budoucí otvory a do stěny vyvrtáme díry pro hmoždinky. Do připravených otvorů zasuneme hmoždinky, následně přiložíme sklo a opatrně přitáhneme šrouby. 

 

 

 

Dokončení

Pro spárování použijte čiré nebo barevné silikonové těsnění (dle Vašeho výběru).

 

Údržba

Textilií a mýdlovým roztokem.

 

 

Provozovatel
Doprava
 • doprava tapet PPL

 • doprava tapet Českou poštou

 • doprava tapet zásilkovna

 • přeprava skla a keramicky geis

Platba
 • platba na dobírku

 • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

 • platba bankovním převodem

 • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty