Rychlý kontakt
724 880 205
Filtrovat dle
Vynulovat filtr

Tapety a vše o tapetování - návody, rady a tipy

Propadli jste kouzlu tapet? Přejete si je mít doma, ale máte obavy se do tapetování bez dřívějších zkušeností pustit? S námi to určitě zvládnete.

Rádi byste do svého domova vnesli útulnost a stylovost tapet, ale nevíte si se samotným tapetováním rady? S našimi tipy a návody zjistíte, že na tapetování není nic složitého.

Odstranění tapet, příprava podkladu, jak si vypočítat spotřebu tapet.... Nejen tyto informace vám pomohou docílit kýženého výsledku.

Mnoho lidí ustupuje od tapetování, protože se jim zdá náročné a složité. Pokud dodržíte všechny kroky, které jsou obsaženy v návodě, zjistíte, že je tapetování jednoduché a navíc budete odměneni za svou práci výsledkem, který bude stát za to. I takhle totiž může vypadat váš pokoj, když dáte tapetám šanci:

 

CO POTŘEBUJETE ZNÁT A PŘIPRAVIT PŘED TAPETOVÁNÍM

 

KONTROLA TAPETY PŘED LEPENÍM

Rozložte vliesovou tapetu na čistou a suchou podlahu před připravenou stěnu a pečlivě zkontrolujte tapety, aby nedošlo ke zjištění vad či barevných odchylek na tapetě až po jejím nastříhání nebo dokonce nalepení:

Zkontrolujte si vždy sérii, vzor a barevnost tapety!

 1. Tapety se stejným číselným kódem musí obsahovat totožné označení výrobní šarže, a to z důvodu zajištění shodného barevného odstínu (např. tapeta č. 6238-12, výrobní šarže 9A). V případě zjištění rozdílných šarží role v žádném případě nerozbalujte z originálního obalu a obraťte se na prodejce. U přetíratelných tapet GO-PRO šarže není rozhodující.
 2. Pokud šarže souhlasí, přikročte k rozbalení jednotlivých rolí. Rozložte si role vedle sebe a zkontrolujte, zda nevykazují nějaké vady či barevné odchylky. Porovnejte si barevnost vícerých rolí navzájem. Nestříhejte všechny role najednou, ale postupně. Reklamovat lze pouze celé role.
 3. V případě, že výrobní šarže na tapetách souhlasí, ale přesto se barva tapet se stejným číselným kódem vzájemně liší, role v žádném případě nestříhejte ani nelepte a obraťte se na prodejce. V případě nalezení jakýchkoli jiných vad či skvrn na povrchu tapety postupujte obdobným způsobem.

 

 

1) MATERIÁL TAPETY

Z jakého materiálu je tapeta vyrobena pro vás bude důležité předeším u lepení tapet. U vliesové tapety se natírá lepidlem jen podklad, zatím co u vinylové a papírové tapety se natírá lepidlem jak podklad tak i samotná tapeta a u těchto tapet je také důležité jejich provlhčení.

Na našem eshopu se můžete setkat s těmito druhy tapet:

VLIESOVÁ TAPETA  VINYLOVÁ           TAPETA           PAPÍROVÁ TAPETA 

 

2) VZOR NA TAPETĚ

Při výpočtu spotřeby rolí tapet i při samotném lepení je důležitým faktorem vzor a vzájemné lepení rolí vedle sebe.

Způsoby navazování tapet při lepení

Převrácené lepení, tzn. každý druhý pruh se lepí vzhůru nohama.
Přesazení vzoru s údajem o raportu a přesazení; vzor na dalším pruhu se vždy posune o velikost přesazení.
Volné sesazení vzoru. Při lepení není třeba brát zřetel na vzor.
Přímé sesazení vzoru. Vzory se lepí vedle sebe ve stejné výšce podle údaje o raportu.

3) LEPIDLO

Vhodné lepidlo je velmi důležité pro kvalitní nalepení a životnost nalepené tapety.

Výběr lepidla je závislý na materiálu, ze kterého je tapeta vyrobena. Správné lepidlo můžete vybírat ZDE.

V případě nákupu 2 a více rolí tapet Vám tento krok usnadníme a zdarma vám zašleme univerzální lepidlo, které vystačí na 2 role tapet.

4) NÁŘADÍ

Správné nářadí vám může výrazně ulehčit práci a dosáhnout toho nejlepšího výsledku. Nářadí můžete vybírat ZDE.

5) PŘÍPRAVA PODKLADU

Správně upravený podklad je alfou a omegou při tapetování. Sebekvalitnější tapeta s tím nejlepším lepidlem nezaručí dlouhou životnost tapety na špatně připraveném podkladu. Proto důkladně zkontrolujte stav vašeho podkladu a případně ho upravte, aby vyhovoval podmínkám pro tapetování.

6) DALŠÍ INFORMACE OD VÝROBCŮ

Důkladně se seznamte se všemi návody a instrukcemi. Podrobně si přečtěte návod na přípravu lepidla a přesně ho dodržujte. V případě tapety se pečlivě seznamnte se symboly na tapetě.

 

Na našem eshopu dimex-tapety.cz najdete přes 6 000 vzorů tapet na zeď! Vybírat můžete v oddělení TAPETY NA ZEĎ.

Provozovatel
Doprava
 • doprava tapet PPL

 • doprava tapet Českou poštou

 • doprava tapet zásilkovna

 • přeprava skla a keramicky geis

Platba
 • platba na dobírku

 • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

 • platba bankovním převodem

 • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty