Rychlý kontakt
724 880 205
Filtrovat dle
Vynulovat filtr

Odstranění tapet

Před samotným tapetováním je nutné upravit podklad a to většinou znamená i strhnout staré tapety. Úpravu podkladu nepodceňujte! Důkladná a správná úprava podkladu prodlouží životnost nalepených tapet a oceníte ho i při případné strhávání starých tapet.

 

Odstranění tapet dle druhu tapet:

PAPÍROVÉ TAPETY

Tapety nařízněte na spodní straně. Silně držící tapety, které se nedají odstranit ani po několikanásobnému navlhčení penetrujeme válečkem na odstranění tapet s trny, tapetovacím nožem nebo špachtlí a natřeme je odstraňovačem tapet připraveným podle návodu s vodou. Umyvatelné a oděruvzdorné tapety se dají tímto způsobem lépe odstranit. Odstraňovač tapet necháme 15 minut působit a potom tapety strháváme zezdola nahoru, případně k tomu použijeme špachtli.

Pukď je tapeta nalepená disperzním lepidlem, pomůže často jen strojové odpařování s přístrojem na vytváření páry.

VINYLOVÉ TAPETY

Vinylové tapety se skládají z vrchní vinylové vrstvy a spodního nosného papíru. Tapety nařízněte na spodní straně. Vrchní vrstvu strheneme trháním tapet zespodu nahoru a na podkladu zůstane vrstva spodního nosného papíru. Tento nosný papír může zůstat na stěně jako makulatura, většinou se to však nepodaří, proto doporučujeme strhnout staré tapety beze zbytku, protože při následném tapetování dochází často ke vzniku bublin.

Spodní vrstvu nosného papíru na podkladu tapet natřeme odstraňovačem tapet připraveným podle návodu s vodou, necháme ho 15 minut působit a potom tapety strháváme zezdola nahoru, případně k tomu použijeme špachtli.

VLIESOVÉ TAPETY

Vliesové tapety mají spoustu výhod a jednou z nich je i jejich snadné odstranění za sucha. Tapety nařízneme na spodní straně a jednoduše je trháním zezdola nahoru odstraníme.

Provozovatel
Doprava
  • doprava tapet PPL

  • doprava tapet Českou poštou

  • doprava tapet zásilkovna

  • přeprava skla a keramicky geis

Platba
  • platba na dobírku

  • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

  • platba bankovním převodem

  • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty