Rychlý kontakt
724 880 205
Filtrovat dle
Vynulovat filtr

Druhy tapet

Tapety na zeď jsou k dostání hned v několika materiálových provedeních. Postupem času papírové tapety ustoupily do pozadí a nahradily je modernější vinylové a vliesové tapety. Tímto však technologický vývoj u tapet nekončí. Chcete se dozvědět víc?

Mezi nejpraktičtější materiály sloužící k úpravě a vylepšení vzhledu interiérových stěn se řadí TAPETY. Jejich hlavní výhodou je skutečnost, že oproti jiným obložením stěn jsou hotovým, v rolích dodávaným materiálem, který po nalepení nepotřebuje žádné další ošetření a speciální péči. S tapetami působí místnost útulněji než s namalovanými stěnami.
 

Interiérové tapety německého výrobce - firmy AS Creation - jsou jednoznačným favoritem na světovém trhu tapet. Už několik let určují trendy ve výrobě, které se odráží především v typu, stylu a barevném provedení jednotlivých kolekcí tapet.
 
Samotná výroba tapet prošla od 80. let výraznými změnami, jejichž výsledkem bylo značné usnadnění práce ze strany konečného zákazníka, který tuto skutečnost pocítí nejen při samotném lepení, ale rovněž i při následné údržbě či demontáži tapet. Teprve nyní si mohou zákazníci tapetování naplno vychutnat.

 

ROZDĚLENÍ PODLE MATERIÁLŮ

 

VLIESOVÉ TAPETY:

Vliesové tapety jsou relativně novým druhem mezi tapetami, ale díky svým vlastnostem se stávají stále oblíbenější.

Největší výhoda vliesových tapet spočívá v tom, že se lepidlo může nanášet buď na tapetu nebo na stěnu, ne na oboje. Vliesové tapety na rozdíl od papírových také nevyžadují čas na provlhčení a jsou bez problému použitelné ve vlhkém prostředí. Jejich další výhodu objevíte při strhávání tapet, kdy tapetu odstraníte celou, beze zbytku.

Pro výrobu vliesových tapet se používá jednostranně impregnovaný vlákninový nosný materiál. Je tvořen převážně z buničiny a textilních vláken, která jsou spojena pojivem. Tím se dosáhne maximální rozměrové stability. Materiál se navíc vyznačuje vysokou propustností vzduchu a vodní páry.

 

VINYLOVÉ TAPETY:

Vinylové tapety na zeď jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, různé omyvatelné nátěry). V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety na stěnu s označením (3 vlnovky ) je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny. Vinylové tapety na zeď mají velmi dobrou překrývací schopnost při použití na křivé a popraskané stěny.

 
 • Vinylové tapety s papírovým nosičem (celoplošné vinylové tapety a strukturální tapety na papírovém nosiči vyrobené rotačním sítotiskem,vinylové granuláty a ostatní plastické povrch)

 • Vinylové tapety bez papírového nosiče (tapety na vinylové bázi, které nejsou kašírovány na papírový nosič nebo nepotřebují žádný nosný materiál)

 

PAPÍROVÉ TAPETY:

Papírové tapety na zeď patří mezi ty nejstarší druhy tapet, zahrnují tapety z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Za obzvlášť kvalitní se považují dvojvrstvé ražené tapety označované jako duplexní.
 
Kvalita papírové tapety se hodnotí podle hmotnosti její suroviny:
 
 • Lehké papírové tapety < 110 g/m²
 • Středně těžké papírové tapety 110 – 140 g/m²
 • Těžké papírové tapety > 140 g/m²

 

TEXTILNÍ TAPETY:

Textilní tapety na zeď patří k nejstarším druhům nástěnných dekorací  vůbec. Tyto tapety jsou vytvořeny spojením systému nití na papírovém nebo vliesovém nosiči. Variace mohou být opravdu mnohotvárné - např. malé šňůry, plsť, lýko, syntetická nebo přírodní vlákna apod.

 

PŘETÍRATELNÉ TAPETY:

Přetíratelné tapety na zeď představují speciální skupinu tapet, které se ještě dodatečně upravují. Přetíratelné tapety mohou být vyrobeny z různých materiálů (papíru, vliesu, skelného vlákna, plastů nebo textilu) a mohou mít rozličné struktury (geometrické vzory, květinové vzory apod.). Jedná se v podstatě o polotovary, které svou konečnou podobu získají až po aplikaci barevného nátěru. Až teprve zmíněný nátěr propůjčí tapetě konečný vzhled a daný vzor vystoupí do popředí.
 
 

Provozovatel
Doprava
 • doprava tapet PPL

 • doprava tapet Českou poštou

 • doprava tapet zásilkovna

 • přeprava skla a keramicky geis

Platba
 • platba na dobírku

 • úhrada platební kartou on-line VISAúhrada platební kartou MAESTROúhrady platební kartou MASTERCARD

 • platba bankovním převodem

 • platba v hotovosti

Ocenění, certifikáty